نمای خشک فرونتک

نمای خشک فرونتک

image

این شرکت مفتخر است که به عنوان دپارتمان تخصصی نما ، اعم از نمای خشک و انواع نمای مدرن در زمینه تهیه و تامین مصالح،مشاوره، طراحی و اجرای انواع نماهای نوین ساختمانی همگام با استاندارد های اروپائی، همراهی موثر در عرصه انتقال تکنولوژی و فناوریهای نوین برای مهندسین مشاور محترم می باشد.

 شرکت آریا پرتو با بهره گیری از مهندسین مجرب و کارآمد با استفاده از جدیدترین مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان از جمله نمای خشک آماده پاسخگوئی به نیازهای هموطنان عزیز می باشد.


شرکت بازرگانی آریا پرتو نماینده انحصاری کمپانیهای ذیل میباشد:

·     کارخانه فرونتک اسپانیا Frontek  تولید کننده ورقهای سفالی در ابعاد و رنگها و مقاطع مختلف.

·     کارخانه مایکا مالزی Maica  تولید کننده ورقهای کامپکت لمینت HPL در ابعاد و طرح و رنگ متفاوت.

·     کارخانه آلفا ایکا هندوستان Alfa ica تولید کننده ورقهای کامپکت لمینت HPL با تنوع رنگ بسیار بالا.

·     کارخانه یورو فاکس اتریش Euro fox تولید کننده قطعات زیر سازی آلومینیومی و ارائه دهنده خدمات مهندسی نصب.

همچنین شرکت بازرگانی آریا پرتو به کمک ارتباطات گسترده با مشاورین معظم اروپائی و نیز دارا بودن دفتر تجاری در شهر فرانکفورت آلمان توانائی کسب جدیدترین اطلاعات در مورد مدرن ترین نماهای ساختمانی و نیز سیستمهای نصب را دارا میباشد.


شرکت بازرگانی آریا پرتو با تکیه بر اصل مشتری مداری و تلاش جهت کسب رضایت مشتریان فعالیت خود را ادامه داده و بر پایه شعار همیشگی و سازمانی خود (کیفیت برتر ، قیمت کمتر) پروژه های اقصی نقاط ایران عزیز به انجام رسانیده است . تعدادی ازپروژه های انجام شده به شرح زیر می باشد:

·     پروژه ایستگاه مترو S1 واقع در بلوار میرداماد 4000مترمربع

·     مرکز تجاری اوپال سعادت آباد 4500 مترمربع

·     پروژه دانشگاه نفت و پتروشیمی بوشهر 2000 متر مربع

·     نمایشگاه بین المللی چابهار 3000 مترمربع

·     پروژه ورزشگاه اداره گاز ساری2500 مترمربع

·     ساختمان پزشکان کرمانشاه 500 مترمربع

·     پروژه فرودگاه بندرعباس120 متر مربع

·     مرکز تجاری بنی هاشم 3000 مترمربع

·     پروژه برج یادبود میدان بسیج گرگان 700 مترمربع

·     ساختمان مسکونی الهیه 800 مترمربع

·     پروژه بانک ملی سیرجان500 مترمربع

·     پارک آبی اصفهان 4000 مترمربع

·     پروژه نیروگاه سد کارون (3) 1500مترمربع

·     پروژه نمای هتل بانک کشاورزی در شهر انزلی 2800مترمربع

·     پروژه پارک آبی سپاهان در شهر اصفهان 4000مترمربع

مهندسین ما به شما کمک می کنند تا مدل و طرح مورد نیاز خود را برای پوشش نمای ساختمان خود طراحی کنید.


مـزایای نمـای خشک

1- کاهش زمان :

با اندکی تأمل در روش اجرای نما ی خشک می توان 50 درصد از زمان اجرا را کاهش داد و حتی تأثیرات منفی دمای محیطی را به حدود صفر رساند و این بدلیل استفاده از نیروی ماهر و آموزش دیده و استفاده از ماشین آلات صنعتی می باشد.

2- کیفیت بالا :

اجرای نمای خشک به روش صنتعی حاصل تجربه و مطالعه و بررسی روش های مشابه خارجی در کشورهای مختلف می باشد. هماهنگی در رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی و طراحی مهندسی و کاهش پرت مصالح مصرفی ، در نهایت قابلیت تنظیم و رگلاژ در حین نصب به دلیل کیفیت بالا در این روش است. و در روش اجرای خشک بدلیل استفاده نکردن از مواد سخت شونده (ملات) می توان در حین اجرا و پس از اتمام میتوان خطاهای را در حد میلیمتر است از بین برد.

3- کاهش قیمت تمام شده :

کاهش وزن و حجم اسکلت و فونداسیون و همچنین کاهش هزینه ترمیم و عمر مفید و امکان بازیافت مصالح است.

4- منطبق بودن با آخرین استانداردهای ملی و جهانی:

کاهش وزن و انطباق با آیین نامه های 2800 زلزله ایران و امکان اجرای عایق حرارتی و صوتی که در آیین نامه ساختمان که از نظر آب و هوایی مطابق استانداردهای مربوط به مبحث 19 مقررات ملی ایران می باشد که در هنگام وقوع زلزله حرکات بخش نما بصورت جداگانه با تغییر مکان جانبی سازه صورت می گیرد و مانع ورقه شدن نما و سقوط قطعات خواهد شد. در نتیجه باعث کاهش تلفات انسانی و خسارات ناشی از سقوط نما خواهد شد.

در پایان قابل ذکر می باشد شرکت آریا پرتو به پشتوانه سالها تلاش و تحقیق این توانایی را کاملاً داراست که با اطمینان اعلام نماید که طراحی و ساخت اسکوپ های جدید و روش های مدرن را جهت هر پروژه با توجه به شرایط و مشخصات همان پروژه طراحی ، انتخاب و پیشنهاد نماید.


شرح محصول فرانتک

کارخانه بین المللی گرکوگرس قطعاتی منحصر به فرد از سرامیک های اکسترودی با مشخصات فنی فوق العاده : بسیار محکم، سبک، با ماندگاری طولانی، جذب آب بسیار پایین و بالاترین کارایی در هر گونه شرایط آب و هوایی را جهت استفاده در نمای خشک ساختمان معرفی نموده است. این محصول با نام تجاری فرانتک به گونه ای طراحی شده است که نصب و اجرای آن بسیار اصولی و سریع و آسان بر روی زیرسازی فلزی صورت می پذیرد

سرامیک فرانتک جزء سبکترین مصالح نما محسوب می شود به طوری که هر مترمربع از آن تنها 32 کیلوگرم وزن دارد.سیستم های نصب انحصاری و طراحی شده در کارخانه هر گونه نیاز به برشکاری و سوراخ کاری اضافه که باعث ضعیف شدن و شکستن نمای خشک ساختمان می شود را از بین برده است.


مـزایای نمای خشک فرونتک

1- سرامیک فرونتک محصولی است که کلیه مزایا و امکانات پنل های اکسترودی تراکوتا و سرامیک های پرسلانی پرسی را ترکیب کرده است.

2- سرامیک های اکسترودی پرسلان فشرده طرح سنگی می باشد که امکان انتخاب سایز و طرح و رنگهای متنوع را با ماندگاری طولانی را برای مشتریان گرامی فراهم می آورد.

3- این محصول جذب آب  فوق العاده پایینی دارد و در تست های آزمایشگاهی جذب آن کمتر از0/1 درصد بوده است که این مقدار از محصولات مشابه دیگر مانند سنگ و تراکوتا به مراتب کمتر است.

4- سرامیک های فرونتک تنها محصولی می باشد که سایز و زوایای آن در هر 4 وجه کاملاً مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرد و مانند مصالح مشابه دیگر هیچ تلرانسی از نظر ابعاد و اندازه ندارد.

5- فرآیند تولید سرامیک های فرونتک کاملاً انحصاری می باشد و انقلابی را در صنعت سرامیک بوجود آورده است. این محصول از نظر عدم جذب آلودگی و غبار تنها با شیشه قابل مقایسه می باشد.

6- سرامیک فرونتک سبکترین و مقاومترین راه حل در بازار نمای ساختمان و جهت استفاده در نمای خشک می باشد. با ضخامت 19 میلیمتر و 32 کیلوگرم وزن در مترمربع استحکام بالایی دارد و به آسانی شکسته نمی شود.


شرایط اجرا و مونتاژ

اجرای سرامیکهای فرونتک باید براساس دستورالعمل و توصیه های تکنیکی گروه بین المللی گرکوگرس صورت پذیرد. جهت نصب صحیح و یکپارچه این سرامیکها ابتدا طرح کلی پروژه به دقت مورد بررسی قرار می گیرد تا نقاط مهاری و اتصالات تعیین شود. در مرحله ی بعد شناخت کافی نسبت به دیوار موجود ضروری می باشد تا از سازگاری بین مواد و همجنین استحکام سازه برای نصب مهارها و مقاومت کافی در برابر بارهای انتقالی اطمینان حاصل شود.

در پروژه های بازسازی نما قبل از اجرا حتما باید موارد فوق مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرند.سیستم نمای تهویه دار فرونتک برای پوشش بیرونی نمای ساختمان با اتصال به زیرسازی های فلزی و مهارهای گوناگون طراحی می شود. این سیستم بر پایداری پروژه تاثیر گذار نیست. 

سیستم اتصال مکانیکی مدرن برای نصب سرامیک های نمای ساختمان متحول شده اند. برای ساپورت نمای سرامیک گروه بین المللی گرکو گرس دو سیستم اتصال را ارائه می کند که به طور کامل در مرکز تحقیقات این گروه طراحی و عرضه شده اند. هر دو سیستم به آسانی نصب می شوند و تفاوت بین آنها این است که از نبشی ، براکت (پایه ) و بست در سیستم FVI plus و ریل راهنما در سیستم FVI suprplus استفاده میشود.


مزایای استفاده از سرامیک فرونتک به عنوان نمای خشک ساختمان

1- مقاومت بالاتر بدلیل تولید به روش اکسترود

2- بسیار سبک و مقاوم با ماندگاری طولانی

3- جذب بسیار پایین و کارایی فوق العاده در هر شرایط آب و هوایی

4- سیستم اجرای بسیار سریع و آسان با کمترین میزان برشکاری

5- جلوگیری از تبادل حرارتی تا 25 درصد بیش از سرامیک های تک جداره

6- کاهش صدای محیط های اطراف تا 30 درصد بیش از سرامیک های تک جداره

7- عدم نیاز به مسلح کردن سرامیک با چسب و مش در هنگام نصب

8- عدم نیاز به سوراخکاری و برشکاری اضافی جهت سیستم های اجرای مخفی که باعث تضعیف سرامیک می شود.

9- تعویض سریع

10- پایداری در برابر ترک و شکستگی

11- نگهداری و نظافت آسان

12- زیبایی


سیستم های اتصال نمای فرونتک

سیستم اتصال FVI plus

 اتصال با بست استنلس استیل

اجزای اساسی :

1- سرامیک فرونتک

2- مقطع عمودی آلومینومی

3- نبش های استنلس استیل 4×4

4- پیچ های خودکار استنلس استی


سیستم اتصال  FVI plus OMEGA

اتصال با بست استنلس استیل

اجزای اساسی :

1- سرامیک فرونتک

2- پروفیل عمودی آلومینومی

3- نبشی استنلس استیل 4×4

4-پیچ های خودکار استنلس استیل


سیستم اتصال FVI plus

اتصال با راهنماهای افقی

اجزای اساسی :

1- سرامیک فرونتک

2- مقطع عمودی آلومینومی

3- پروفیل افقی آلومینومی

4- لاستیک های قابل تنظیم

5- براکت های نگهدارنده


مجموعه رنگ ها و طرح های فرونتک

سرامیک های پرسلانی فرونتک متنوع ترین پنل ها را در ابعاد و طرح های مختلف همراه با به روزترین تحولات معماری جهت استفاده در نمای خشک ساختمان ارائه می نماید.

در این کاتالوگ انواع مدلهای بافت دار، صیقلی، طرح های سنگ، طرح های چوب، طرح استیل و برنز آورده شده است ولی محصولات ما تنها به این مدلها ختم نمی شوند و می توانیم طرح های منحصر بفردی را که با نیازهای خلاقانه معماران و محیط های خاص سازگار هستند ، تولید نماییم.

مهندسین ما به شما کمک می کنند تا مدل و طرح مورد نیاز خود را برای پوشش نمای ساختمان خود طراحی کنید.


لوور های سرامیکی

سرامیک های پرسلانی اکسترودی منحصر به فردی به نام آلفا لاماس برای استفاده به عنوان لوورعرضه شده اند که با هر سیستم نمای تهویه شونده و سیتم پوشش نمای سنتی سازگار هستند. سرامیک اکسترودی مدل ونیزی و سایر مدل ها در اندازه های مختلف عرضه می شوند. مجموعه جدید پنل های سرامیک اکسترودی فرونتک برای لوورها ، می تواند راه حل خوبی برای بهبود بازده انرژی نما و بهبود تهویه طبیعی باشد. این یک محصول پیشرفته است که در سیستم های ثابت و متحرک کاربرد دارد.


ترکیب و ویژگی ها

سرامیک های مسطح پرسلانی اکسترودی یک ساختار حفره ای دارند و از ترکیب یکنواخت خاک رس ، فلدسپار و آب ساخته می شوند. جهت رنگ کردن خمیر سرامیک پرسلانی اکسترودی ، از ترکیب رنگدانه ها با اکسید کلسیم استفاده می شود. این محصول از مواد خام موجود در طبیعت ساخته می شود که تنوع و رنگهای کاملاً مشابه با سنگ های طبیعی را دارد و به همین دلیل نمایی که با این سرامیک ها اجرا میشود ظاهری طبیعی و زیبا را دارا می باشد.

سرامیک های مسطح پرسلانی فرونتک براساس واکنش در برابر حریق در کلاس A1 قرار دارند و نیازی به تست ندارند.

مشخصات فیزیکی، مکانیکی و هندسی این سرامیک ها براساس استاندارد UNE EN 14411 Group Ala طبقه بندی شده اند.

مشخصات فیزیکی و مکانیکی براساس استاندارد UNE EN ISO 10.5451 تست شده اند.


کنتـرل کیفیت

سرامیک های پرسلانی فرونتک از سیستم کنترل کیفیت تولید براساس مشخصات مقررات اروپایی شماره 305/2011 بهره مند هستند.

تبعیت از مقررات براساس دستورالعمل های ثبت و کنترل های زیر انجام می شود :

مواد خام :

- کنترل مواد خام

- کنترل اکستروژن ( روزن رانی )

- کنترل آسیاب کردن

- کنترل خشک کردن و پخته شدن در کوره


محصول نهایی

- بازرسی و تست پنل ها یا قطعات

تمام کنترل های بازرسی و تست به طور منظم طبق دستورالعمل کنترل تولید کارخانه ای انجام می شود.

کنترل های محصول نهایی براساس استاندارد UNE EN 14411 هستند.

قابلیت اطمینان سیستم تولید سرامیک های پرسلانی فرونتک براساس سند تائید فنی مؤسسه ادوردو توروجا برای تائید نتایج مطلوب آزمایشگاهی و همچنین براساس نتایج مطلوب نمای تهویه شونده پروژه های مختلف است.