انواع استاندارد ها برای نمای HPL

انواع استاندارد ها برای نمای HPL

image

این استاندارد شامل ۹ قسمت است. اما فقط یکی از بخش های آن یعنی بخش ۷ که همان CE محصول مورد نظر است برای عرضه ی آن در بازار ضروری است. هر کدام از بخش های دیگر این استاندارد روی محصولات خاصی اعمال می شوند و و بنابر استفاده و کابری صفحات، متفاوت اند و رتبه بندی می شوند. برای مثال، مقاومت در برابر خراش محصول براق به نسبت صفحات مات پایین تر است. برای اطلاع از کیفیت محصول خریداری شده باید به بخش مخصوص آن مراجعه کرد.

انواع استاندارد ها برای نمای اچ پی ال

به طور کلی برای صفحات اچ پی ال، دو استاندارد بین المللی وجود دارد:

  • EN 438 (برای اروپا)
  • ISO 4586

این استاندارد ها حداقل ویژگی های کنترل کیفیت صفحات اچ پی ال را برای تولید مشخص می سازد. استاندارد اروپا، کامل ترین و جدید ترین نوع برای کنترل کیفی این محصولات است. چرا که نه تنها ویژگی های فنی، بلکه ویژگی های پیشرفته و زیبایی ظاهری را نیز مورد توجه قرار می دهد.

این استاندارد شامل ۹ قسمت است. اما فقط یکی از بخش های آن یعنی بخش ۷ که همان CE محصول مورد نظر است برای عرضه ی آن در بازار ضروری است. هر کدام از بخش های دیگر این استاندارد روی محصولات خاصی اعمال می شوند و و بنابر استفاده و کابری صفحات، متفاوت اند و رتبه بندی می شوند. برای مثال، مقاومت در برابر خراش محصول براق به نسبت صفحات مات پایین تر است. برای اطلاع از کیفیت محصول خریداری شده باید به بخش مخصوص آن مراجعه کرد.

بخش اول این استاندارد شامل راهنما است و رتبه بندی متریال های مختلف در آزمایش های متفاوت از بخش ۲ به بعد آغاز می شود.

استاندارد ISO 4586 در سال ۲۰۰۴ میلادی دستخوش آخرین تغییرات شد. این استاندارد با در نظر گرفتن دو قسمت، یکی با در نظر گرفتن مشخصات ظاهری و یکی انجام آزمایش گواهی تاییر صادر می کند. اما در حال حاضر تا حدودی منسوخ شده است.

هرچند ورقه های دو میلی متری که برای نمای ساختمان استفاده می شوند، حتما باید استاندارد CE را رعایت کنند اما برای دیگر محصولاتی که در صنایع مختلف مانند مبلمان استفاده می شوند رعایت این استاندارد نیاز نیست.