اچ پی ال محصولی بی رقیب

اچ پی ال محصولی بی رقیب

image

تکنولوژی به کار رفته در ورق های HPL باعث می شود که HPL تا 30 سال بدون تغییر باقی بماند و در صورت نصب درست بر خلاف نماهای خشک دیگر در برابر اشعه uvخورشید تغییر رنگ و فرم نمی دهد .ورق های HPL در برابر آتش سوزی مقاوم است، شعله ور نمی شود ذوب نمی گردد و منفجر نمی شود .

محاسن HPL (اچ پی ال)

·         از مزیت های HPL می توان به قابلیت ارتجاع و چگالی کم اشاره کرد ، که سبب ایمنی در برابر زلزله (به علت بار مرده کم) می گردد، این مزیت اصلی HPL نسبت به سایر نماهای ساختمانی است .

·         قابلیت ارتجاعیHPL سبب مقاوم شدن صفحات در برابر ضربه های وارده می گردد ، در نتیجه در مقابل فشارهای گوناگون مانند فشار باد عکس العمل خوبی نشان می دهد .

·         مقاومت مکانیکی پنل HPL در هیچ یک از محصولات جایگزین مانند کامپوزیت ، چوب طبیعی یا ترمووود و سرامیک نما به این میزان وجود ندارد .

·         تکنولوژی به کار رفته در ورق های HPL باعث می شود که HPL تا 30 سال بدون تغییر باقی بماند و در صورت نصب درست بر خلاف نماهای خشک دیگر در برابر اشعه uvخورشید تغییر رنگ و فرم نمی دهد .

·         ورق های HPL در برابر آتش سوزی مقاوم است، شعله ور نمی شود ذوب نمی گردد و منفجر نمی شود .

·         طیف گسترده طرح و رنگ (چوب ، سرامیک ، سنگ) HPL ظاهر استثنایی به این نما بخشیده است .

·         نمای HPL جزء دسته نماهای خشک ( سیستم نصب خشک ) به شمار می آید که در کشور های صنعتی تحت عنوان(rain screen) یا دیواره ضد باران شهرت دارد .

·         فضای خالی پشت پنل HPL ( فضای زیرسازی ) علاوه بر تهویه مستمر هوا ( در پشت پانلHPL ) که مانع از تعرق صفحات HPL میگردد ، باعث کاهش عبور سرما وگرما به داخل ساختمان می شود . در حقیقت نمای HPL به صورت یک عایق برای ساختمان عمل می کند ، همچنین می توان با افزودن ایزولاسیون به این فضا نتایج بهتری از لحاظ عایق دست یافت .

·         آب هرگز نباید در پشت پنل HPL جمع شود .

·         دمای هوا در پشت وجلوی پنل باید همواره یکسان باشد .

·         HPL با توجه به ماندگاری بسیار بالا حداقل تا 30 سال بدون تغییر شکل و رنگ در نمای ساختمان پایدار می ماند .

·         سطحHPL بدون خلل و فرج بوده و دارای خاصیت آنتی الکترواستاتیک است که مانع از لک شدن نما می شود . ( بی نیاز از شستشوی نمای ساختمان )

·         پنل HPL به علت دارا بودن لایه ملامینه نهایی در برابر خش پذیری مقاوم است .

·         مواد شیمیایی موجود در تمیز کننده های معمولی بر HPL تاثیر گذار نیست .

·         ورق HPLنور خورشید را بازتاب نمی دهد (عدم ایجاد خیرگی) .

·         صفحات HPL دربرابر تغییر ناگهانی دما بین +80C تا -20C تغییر فرم نمی دهد .

·         پنل HPL عایق گرما وصدا (14db ) است .

·         صفحات HPL بسیار سبک بوده ، متداول ترین ورق مورد استفاده در نمای ساختمان ورق 6mm می باشد که با احتساب زیر سازی در هر متر مربع تنها 15kg بار بر ساختمان تحمیل می کند که بیش از 70 درصد از نماهای سنتی مانند نمای سنگی و نمای آجری سبک تر می باشد .

·         ورق HPL ضمن حفظ طرح ورنگ چوب آسیب پذیری چوب (جذب آب ، موریانه خوردگی و...) را مرتفع کرده است .

·         آزادی عمل و امکانات وسیع جهت طراحی نما با چوب و اجرای نمای چوبی ساختمان و سایر قسمت ها مانند دیوارهای لابی ، آسانسورها ، دیواره استخر و... .

·         نمایHPL قابلیت اجرای سریع نسبت به انواع نماهای ساختمان مانند سنگ و کامپوزیت و... را دارد .