انواع نمای شیشه در ساختمان

انواع نمای شیشه در ساختمان

image
 

1- نمای کرتین وال (Curtain Wall)

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرن ساختمانی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد.

این نوع نمای ساختمان کاملا به صورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با تنش های ناشی از زلزله و نشت های احتمالیدر مواقع اضطراری در مواقع اضطراری دارد و به صورت Self-Support و تماما آلومینویمی طراحی و اجرا می گردد.  این نوع نما در انواع فریم لس و فیس کپ ساخته و اجرا می شود.

 - سیستم فریم لس

سیستم فریم لس نمای کرتین وال ساختمان    سیستم فریم لس نمای کرتین وال ساختمان


  - سیستم فیس کپ

سیستم فیس کپ کرتین وال


2- نمای فریم لس

یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان ، نمای فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب ، نصب ساده و بارگذاری مناسب را به صورت یکجا  ارائه می دهد. در این سیستم ابتدا سطح نمای ساختمان به صورت  شبکه بندی کامل زیرسازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این شبکه بندی قرار می گیرد.

وجود لاستیک های هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا ایزوله (آب بندی و هوا بندی) گردد و از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو  نیز قابل رویت نمی باشد، همین امر باعث گردیده تا این سیستم مورد توجه اکثر طراحان ساختمان قرار گیرد.

نمای فریم لس


3- نمای اسپایدر

با پیشرفت پوشش های شیشه ای و تمایل معماران به خلق پوسته های جدید ، کارآمد و زیباتر ، پوسته های اسپایدری پا به عرصه گذاشتند. این نوع نماهای ساختمان گاهی به نماهای حرکت پذیر در برابر عوامل لرزه ای اطلاق می شوند و دارای فناوری در تولید یراق آلات همچنین فناوری خاص در بخش طراحی و نصب بر روی انواع سازه های ساختمانی می باشند.

سازه نگهدارنده اسپایدر می تواند کابل ، خرپا ، لوله شیشه و یا سیستم های متنوع دیگر باشد مانند :

- سازه لوله استیل و یا آهن

نمای ساختمان شیشه ای


  - سازه شیشه ای

سازه شیشه ای نمای ساختمان


  - سازه کابل کشی

ساره کابل کشی نمای شیشه ای ساختمان